Co powinniśmy wiedzieć o rolkach wariatora?

Jaką funkcję spełniają rolki wariatora? Do czego służą? Co warto o nich wiedzieć? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z tego artykułu. Na pewno musimy wiedzieć, że są one przede wszystkim najważniejszymi elementami w całej regulacji wariatora. Sposób działania rolek wariatora nie jest zbyt skomplikowany, można rzec, że jest banalnie prosty.

O rolkach wariatora. Czym są?

Warto wiedzieć, że rolki ciężkie już przy bardzo niskich obrotach silnika zostają wypchnięte na zewnątrz. W ten sposób przeciwdziałają sile sprężyny korektora momentu obrotowego. To bardzo ważne we właściwym działaniu. O tym musimy wiedzieć. Faktem jest również, że wariator powinien uruchamiać się relatywnie wcześniej. Gdy zaś zdecydujemy się na postawienie na lżejsze rolki, konieczne w takim wypadku są wyższe obroty silnika. Jest to spowodowane tym, że muszą one wytworzyć odpowiednią siłę odśrodkową i właściwie przeciwstawić się sile sprężyny. Takie są fakty i nie wolno tego stanu lekceważyć.

Istotną sprawą jest także to, że wszystkie silniki oddają swoją maksymalna moc wyłącznie przy pewnych i określonych obrotach. Te nazywają się „najlepszymi”.

 Żeby osiągnąć maksymalnie najwyższe przyspieszenie, trzeba napotkać waśnie te „najlepsze” obroty silnika. Wybór właściwych rolek jest kluczowy. Od tego zależy, jak będzie działać silnika oraz jak szybko będzie pracować. Teraz wiemy już wiele o rolkach wariatora. Rolki wariatora w pewnych sytuacjach są niezwykle ważne. Sami musimy zdecydować, na jakie chcemy postawić i które będą efektywnie i dobrze pracowały.